Doprava nad 250€ zdarma

Krabickynajedlo.sk - Jednorázové ekologické gastro obaly

Košík: 0
Akcie mesiaca

Bio Plast

V dnešnej dobe začína byť o bioplasty enormný záujem. Ich mimoriadne vlastnosti predurčujú, že to nebude len dobový výstrelok. Môžu byť nevyhnutnou alternatívou klasických plastov, pri ktorej výrobe budú chýbať východiskové fosílne suroviny. Kolísanie cien ropy a rastúce obavy z emisií skleníkových plynov, vedú chemický priemysel k hľadaniu obnoviteľných alternatív diverzifikovať svoje zdroje surovín. Nielen cukrová trstina, ale aj kukurica, obilniny a cukrová repa sa ukázali ako dôležitá súčasť pri výrobe plastov, majú rovnaké fyzikálne a chemické vlastnosti a navyše, sú plne recyklovateľné.

Naše ECO-BIO produkty sú zdravotne nezávadné a certifikované na použitie v gastronómii. Sú vhodné všade tam kde sa kladie dôraz na zdravotnú nezávadnosť (festivaly, spoločenské akcie, ale aj nemocnice). Všade kde je potrebné veľké množstvo jednorazového riadu (od nápojových kelímkov, tanierov, krabičiek, misiek po príbory, tašky či vrecia do odpadkových košov). Konečne sa pre nás otvoril nový EKO svet.
BIO plasty
 
Bio-plasty vyzerajú na prvý pohľad (a dotyk) rovnako ako bežné plastické látky, dosahujú rovnakých vlastností (napríklad tvrdosť, pružnosť, ohybnosť, odolnosť) .Od klasických plastov sa líšia tým, že väčšinu z nich je možné biologicky degradovať a nepredstavujú teda ekologickú záťaž. Základnou surovinou pre výrobu je rastlinná biomasa napr. (Kukurica, obilniny, zemiaky, cukrová repa, cukrová trstina) a prírodné suroviny ako napr. (Celulóza a lignit). Bio-plast je vyrábaný zo škrobu týchto rastlín. Aby sa škrob premenil na látku vlastnosťami zodpovedajúce plastom z ropy, je nutné ho vystaviť vysokým teplotám a pomocou izolácie z neho získať glukózu. Kvasením je z glukózy získaná kyselina mliečna a neskôr kyselina polymléčná (Polylactid acid) tzv. "PLA". PLA plasty sú v porovnaní s konvenčnými plastmi o mnoho šetrnejšie voči životnému prostrediu. Od klasických plastov sa však líši tým, že je možné ho biologicky degradovať, skompostovať a premeniť na kvalitné biomasu či humus, čím nepredstavuje ekologickú záťaž. Výrobky z tohto bio-plastu sú chuťovo neutrálne, absolútne bez alergénov. PLA je celosvetovo uznaný a certifikovaný pre použitie v potravinárstve a je u nich garantovaná zdravotnú nezávadnosť.
 

10x ÁNO výrobkom z BIO-plastu

1. Neobsahujú žiadne chemikálie ako bežné plasty z ropy
2. Šetria spotrebu neobnoviteľných fosílnych zdrojov, ako je napr. Ropa
3. Znižujú produkciu skleníkových plynov ako je CO2
4. Veľmi odolné - rozbitie, teplo, voda, slnečnému svitu
5. Sú chuťovo neutrálne a zdravotne nezávadné
6. Vhodné na uskladnenie v mrazničkách, chladničkách a pod.
7. Sú vhodné pre alergikov, astmatikov, malé a dospievajúce deti, dojčiace a tehotné ženy
8. PLA plasty neškodia ani zvieratám, čo je dôkladne overené veterinárnymi lekármi
9. Spĺňajú všetky európske a svetové normy a nariadenia pre zdravotnú nezávadnosť a potravinárske použitie
10. Ekologicky priateľské k životnému prostrediu

 

Ukážky výrobkov z BIO Plastu :

 

Výrobky z Bio Plastov nájdete tu.